Kubki reklamowe stworzone z wykorzystaniem metody sublimacji

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród firm. Po taki gadżet sięgają zarówno małe, rodzinne przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje. To upominek, który przypadnie do gustu każdemu klientowi. Wpływ na to ma między innymi jego uniwersalność – z kubków korzystać można zarówno w domu, jak i w pracy. To uniwersalny gadżet, który nigdy nie wychodzi z mody. Tego typu produkty różnić mogą się od siebie kolorem, pojemnością czy kształtem. Jedną z metod wykorzystywanych do pokrywania ich nadrukiem jest sublimacja. Na czym polega ta technika? Wszystkie niezbędne informacje na jej temat znaleźć można poniżej.Kubki reklamowe tworzone z zastosowaniem techniki określanej mianem sublimacji to idealne rozwiązanie w przypadku krótkich serii. Do zalet tego rozwiązania zaliczyć można między innymi fotograficzną jakość nadruku. Tworząc nadruk w ten sposób, możliwe staje się uzyskanie niezwykle jaskrawych, widocznych kolorów nadruku. Oczywiście, jak każda z dostępnych metod, ta również nie jest pozbawiona wad.

Kubki reklamowe produkowane w ten sposób mogą być pokryte nadrukiem wyłącznie na zewnętrznej stronie, z wyłączniem ucha oraz znajdującej się wokół niego przestrzeni. Co więcej, nie nadają się one do mycia w zmywarce, a to ze względu na fakt, iż wysoka temperatura oraz stosowane środki chemiczne są zbyt agresywne i mogłyby się przyczynić do uszkodzenia nadruku.

Aby stworzyć Kubki reklamowe z zastosowaniem sublimacji, w pierwszej kolejności należy przygotować projekt nadruku. Kolejny etap to wydrukowanie go na papierze sublimacyjnym z zastosowaniem specjalnego atramentu oraz drukarki. Po wydruku, papier jest owijany wokół wypału. Po wygrzaniu, kubki są wyciągane z pieca. Osoba zajmująca się tworzeniem nadruku, w specjalnych rękawiczkach ochronnych ściąga opaskę i papier transferowy, a następnie odkłada kubki do ostygnięcia. Nigdy nie należy ich studzić gwałtownie, jako że mogłyby się stać zbyt kruche, co prowadziło by do powstawania uszkodzeń przy nawet najmniejszym uderzeniu.

Tags: , ,